Hunderfossen Eventyrpark Åpner 24. mai
Forsiden Underholdning i Vinterparken
Hovedforestillingen «Prinsessa som kappåt med trollet» er skrevet for Hunderfossen av Karsten Fullu (kjent for blant annet manus til Bukkene Bruse på Badeland, Flåklypafilmene og humorprogram som «Nytt på Nytt») og Mina Juni Stenebråten (kjent for Wonder (2015), Furia (2021) og Campingplassen (2023). I dette eventyret blir vi med når prinsessen selv må ta opp kampen for å redde både Askeladden og Kongerikets ære, da heksa som vanlig har lagt onde planer for å rydde veien frem til Kongen. Regi av Silje Hagrim Dahl.
Forestillingen er fylt med humor, spenning og fengende sanger. «Prinsessa som kappåt med trollet» er en spennende og underholdende forestilling som appellerer både til barn og voksne.
Tips: Ta med sitteunderlag til forestillingen på Kongsgården, for den varer i ca 20 minutter
Snøscenen (nedenfor Eventyrslottet):
kl 18.25 og 19:25
I Slottshagen møter dere Prinsessen og Askeladden som synger sin kjærlighetssang.
Trollskogen (ved Musikkfabrikken):
kl 18.20, 19:00 og 19:40
«Kong Vinter og Nordlysets voktere»
(Varighet ca 15 min)
Kongsgården (nedenfor Hunderfossen-trollet):
kl 18:50 og 19:50
«Prinsessen som kappåt med trollet»
(Varighet ca 20 min)
Kvelden avsluttes med et lydsvakt musikalsk fyrverkerishow, 5 minutter før stengetid, på sletta nedenfor Eventyrslottet – akkompagnert av Griegs «I Dovregubbens hall». NB! Forbehold om at det ikke avfyres ved vind – for våre gjesters sikkerhet.
Fyll ut skjemaet nedenfor og send oss dine spørsmål nedenfor. Vi svarer deg på dine henvendelse så snart som mulig. Du kan også ta kontakt med oss på 61 27 55 30 eller på troll@hunderfossen.no