Nedenfor kan du finne svaret på de fleste vanlige spørsmål. Finner du ikke svaret du er ute etter kan du bruke søkefeltet øverst på siden eller kontakte oss direkte med ditt spørsmål.
Med bil:
Avkjøring (nr 85) fra E6 til parken er tydelig skiltet. Du ser parken og det store Eventyrslottet når du kommer sørfra på E6.
På lenkene under kan du enkelt få opp avstanden fra noen av landets byer på google maps for å se din reiseavtand til Hunderfossen Eventyrpark
Med tog:
Ta toget til Hunderfossen Eventyrpark. Vi har egen togstasjon!
Bruk Vy/SJ sin reiseplanlegger for finne om det går et tog som passer.
Reiser en med toget som går på strekningen Oslo – Trondheim, over Dovre, har toget en egen barneavdeling med lekerom som «forkorter» reisen til Hele Norges Eventyrpark – Hunderfossen.
Reisende med tog til Hunderfossen Stasjon kan ved fremvisning av dagens gyldige togbillett, også få 20% rabatt ved kjøp av dagsbillett til Hunderfossen Eventyrpark. (Minste reiseavstand Moelv – Hunderfossen Stasjon)
Slik benytter du deg av 20% rabatt:
Med buss:
Innlandstrafikk kjører Sommerbussen med avganger til og fra Hunderfossen Eventyrpark som går mellom Hunderfossen, Hafjell og Lillehammer.
Sommerbussen til Hunderfossen Eventyrpark – Linje 503
Rutetabell i PDF
Du kan lese våre kjøpsbetingelser her
Hunderfossen Eventyrpark: Hunder er velkomne her hele sommersesongen så fremt hunden føres i bånd.
Barnas Gård Hunderfossen: Av smittehensyn er det ikke tillatt å medbringe hund eller andre dyr inn på Barnas Gård Hunderfossen.
Hunderfossen Vinterpark: I Vinterparken har dessverre ingen hunder adgang.
Praktisk info med hund på Hunderfossen:
Vi ønsker to – og firbeinte en fin dag i Hunderfossen Eventyrpark!
Førerhunder og servicehunder
Alle hunder er velkomne inn i parken – husk pose. Det er ikke behov for å ta kontakt med oss først for å medbringe hunder inn i parken.
Parkering
Når du ankommer Hunderfossen Eventyrpark eller Barnas Gård Hunderfossen benyttes samme parkeringsområde. Når du ankommer, er det automatisk skiltlesing ved innkjøring og utkjøring. Alle kjøretøy blir registrert.
For parkering har vi fire alternativer for betaling av parkering:
Satser for parkering 2021:
Parkering for Sesongkort kunder 190,-
Kjøp parkering for Sesongkort her
Øvrige regler for parkering:
Elbil:
Det er kort gangavstand mellom Hunderfossen Eventyrpark og Barnas Gård Hunderfossen, og en kombibillett gir deg tilgang til begge stedene i to påfølgende dager. Kjøp kombibillett her
Har du mistet sesongkortet ditt?
Ta kontakt med oss på telefon 61 27 55 30 eller troll@hunderfossen.no
Erstatningskort koster 100,-
Trygg park og trygt kjøp
Det er i år begrensninger i antall solgte sesongkort som tilpasses smittevernsituasjonen. Vi gjør alt vi kan for å holde åpent på en smittevernmessig forsvarlig måte, og erfaringer fra sommeren 2020 viste at våre smitteverntiltak fungerte meget bra. Dersom myndighetspålagte krav vedr. Covid-19 forhindrer parken fra å holde åpen som annonsert i 2021, gjelder følgende:
Rimeligere parkering med årskort på parkering for hele året bestill her
For å sikre mulighet for god avstand mellom hver familie som skal besøkes oss, så har vi innført begrensning i antall besøkende pr dag.
Vi er derfor avhengig av at dere som har kjøpt Årskort Pluss for 2021 registrerer dere og booker billetter (kr 0) så vi vet hvem som kommer, og at dere som gjester kan vite når maxgrensen er nådd før dere kommer å besøker oss.
Klikk på denne lenken for å booke ÅrskortPluss besøk på Barnas Gård – Book besøksdato for Årskort Pluss
Skoler og barnehager
Mange skoler og barnehager fra hele landet legger sommeravslutningen hos oss. Med våre spesialpriser, og med litt hjelp til kjøring, trenger ikke dette å bli så dyrt.Barnehagene trives her fordi det er en oversiktlig og trygg Familiepark med en rolig atmosfære og med mange ”hvilesoner” underveis.
Skoleklasser har stort utbytte av et besøk her på grunn av vår filosofi med Lek & Lær.
Les mer om vårt tilbud til skoler og barnehager her
Ta kontakt med oss for et pristilbud til din skole eller barnehage. Spør etter Ingeborg eller Anita.
I Hunderfossen Eventyrpark finner du et rikt spekter av underholdning og teater, sterkt knyttet til den lokale kulturen i Gudbrandsdalen og eventyruniverset. Her finner du forestillinger for hele familien!
Har du behov for spesialmat eller har allergier? Hos oss har flere av våre spisesteder tilpasset noen av sine retter.
Solsiden:
Alle smoothies er veganske, i tillegg selges det også fruktblanding. I tillegg finnes det vegetar, vegansk og glutenfritt alternativ til det som er påsmurt.
Isbaren byr også på glutenfri kjeks og laktosefrie alternativer.
Bakeriet:
Vegetar, vegansk og glutenfritt alternativ til påsmurt. Mange av bakeriets bakevarer er også veganske.
Vaffelhuset:
Glutenfri vaffel
Lille Prinsen taco:
Veganske kalde og varme retter, samt glutenfrie alternativer på buffeten
Askeladden Pizza: Grillen:
Egen veganbruger, og glutenfritt hamburger – og pølsebrød
Kaffehuset:
Laktosefri melk, soya og havremelk til kaffen, samt glutenfrie søtsaker til kaffen
Isbaren:
Glutenfri kjeks til isen, og laktosefrie alternativer
Slush Huset:
3 sukkerfrie smaker, og i tillegg er 6 av 9 smaker veganske
Du finner også mer informasjon om alle våre serveringssteder her.
Hunderfossen Eventyrpark tilbyr et bredt utvalgt og stor variasjon i menyene. Hos oss finner du store og mindre serveringssteder, her kan du få dekket behovet for frokost, tidlig eller sen lunsj og middag. På de forskjellige spisestedene finner du et utvalg i både kalde og varme retter så her kan man finne sine favoritter.
Klikk her for å lese mer om våre spisesteder
Medbrakt mat:
Hos oss er det tillatt med medbrakt mat som dere kan nyte ved flere av våre større grønt områder rundt omkring i parken.
Det finnes også gassgriller borte ved Energisenteret dere kan benytte. Gassgrillene koster 1kr pr. minutt (minimum 10 min).
Barnas Gård Hunderfossen ligger ca. 300m fra Eventyrparken.
Klikk her for å få finne alt du trenger å vite om Barnas Gård.
Spesielle behov
Rullestolplass ved amfiscenen:
Ved amfiscenen må man være tidlig ute for å sikre seg god plass dersom man ankommer med rullestol.
Det er best å plassere seg bak den siste rekken med benker på en av sidene for å få best mulig sikt når man ankommer med rullestol til amfiscenen.
Attraksjoner – bevegelseshemmede:
Noen attraksjoner i Parken har terskel/lav trapp ved inngangen. På enkelte av attraksjonene er det behov for at ledsager/assistent ved påstigning til å løfte gjesten opp i attraksjonen. Ordinære sikkerhets- og høydekrav på attraksjonen må overholdes. Den enkelte rullestolbruker (og assistent) kjenner best sine begrensninger. Noen attraksjoner krever full førlighet, god vurderingsevne, normal balanse, normal styrke i armer og ben, og noen er ikke egnet for personer med rygg-, nakke- eller benskade. Skilt med nærmere beskrivelse står ved inngangen til hver attraksjon:
Parkering – bevegelseshemmede:
Reservere rullestol eller elektrisk scooter:
Rullestol:
Eventyrparken har et begrenset antall rullestoler til utlån. Rullestol på reserveres i forkant av parkbesøket.
Elektrisk scooter:
I Eventyrparken kan du leie en elektrisk scooter, for å komme deg rundt på området sammen med venner og familie.
For å reservere rullestol eller elektrisk scooter, ta kontakt med oss på telefon: 61 27 55 30
Handicaptoaletter
Butikker og spisesteder
Følgende spisesteder i Eventyrparken har lett tilgang for rullestolbrukere:
De fleste butikkene har enkel adgang for rullestol.
Inngang
Benytt venstre inngangspassasje, merket nr. 1 (nærmest utgangen). Denne er spesialtilpasset for rullestolbruker.
Parkveier
Veiene i Hunderfossen Familiepark er brede, forholdsvis flate og asfalterte. De få bratte bakkene kan omgås ved å velge en alternativ rute. Friarealer er gressbaserte med enkelte gruslagte veier.
Andre hjelpemidler
Parken har mange bakker og uoversiktlige svinger og vi har mange besøkende. Av hensyn til sikkerheten til våre gjester tillater vi derfor ikke sykler, sparkesykler, rulleskøyter og stå-hjuling i Parken.
Hunderfossen har «først i køen»-ordning.
VIS HENSYN-ordningen er utarbeidet i samarbeid av de 5 største fornøyelsesparkene i Norge; Kristiansand Dyrepark, Tusenfryd, Hunderfossen Eventyrpark, Kongeparken og Bø Sommarland – etter initiativ fra Norges Handikapforbund. Målet har vært å lage en felles veileder og en tydelig ordning for gjester med behov for bedret tilrettelegging, på grunn av synlig eller usynlig funksjonsnedsettelse eller funksjonshemmende forhold i parkene.
Hovedkriteriet for å kunne benytte ordningen er at det fremvises et ledsagerbevis eller en legeerklæring som viser at det er et reelt behov for tilpasning og at man ikke kan stå i ordinær kø ved parkenes attraksjoner/aktiviteter. (Gjester som ikke kan fremvise dokumentasjon MÅ sende beskrivende mail til troll@hunderfossen.no i forkant av sitt besøk for evt skjønnsmessig vurdering).
Har du ledsagerbevis med bilde utstedt fra kommunen viser du dette i billettluken eller i gjesteservice og mottar en gratis ledsagerbillett. Så lenge resten av følget har ordinære billetter bestilt på nett kommer ledsageren inn uansett selv om det står at parken er fullbooket.
Personer med fysiske funksjonshemninger kan kjøpe handicap-billett i billettluken ved ankomst. Billetten koster kr 50,- mindre enn ordinær billett. Det er ikke nødvendig å melde fra på forhånd.
Det er dessverre ingen rabatt for uføretrygdede som har honnørkort utstedt av NAV.
Billetter for alderspensjonist over 65 år kan ikke kjøpes online.
Denne billetten må kjøpes i våre billettluker. Hvis resten av reisefølget har kjøpt billetter online vil alderspensjonist være sikret inngang til Eventyrparken på besøksdagen.
Her kan du laste ned foto av deg selv og familien fra en av våre attraksjoner her
Har du mistet noe eller glemt igjen noe hos oss i løpet av ditt besøk kan du kontakte Gjesteservice på telefon 61 27 55 53 eller sende en e-post til gjesteservice@hunderfossen.no
Det kan ta 1 – 3 dager før alt av gjenglemt er registrert hos Gjesteservice.
Fyll ut skjemaet nedenfor og send oss dine spørsmål nedenfor. Vi svarer deg på dine henvendelse så snart som mulig. Du kan også ta kontakt med oss på 61 27 55 30 eller på troll@hunderfossen.no